Yorgan Yıkama

Çorlu Profesyonel Yorgan Yıkama

Yorgan Yıkama

Her evde kullanılan yorgan vücudumuz ile sürekli temas halindedir. Yorganların belirli aralıklar ile yıkanması tavsiye edilir. Yorganlarınız Çorlu yorgan yıkama ile kişiye özel şekilde yıkanır. Yıkanırken tercih edilen temizlik malzemeleri bitkisel kaynaklıdır.

Yorganlar mevsimsel olarak kapalı ortamlarda da saklanır. Bu nedenle havasız kalır. Havasız ortam ise yorganda bakteri üretimine neden olur. Yorganlar ilk olarak havalandırılır daha sonra yıkama işlemi yapılır. Yün yorganlar, elyaf yorganlar ve pamuk yorganlar olarak üç bölüme ayrılır.

YÜN YORGAN YIKAMA

Yün yorganlar, elyaf yorgana göre daha dikkatli yıkanması gerekir. Makindeki ısı ayarının uygun bir şekilde ayarlanması önem arz eder. Kullanılan malzemelerin kimyasal olmaması gerekir. Çünkü kimyasal maddeler yün yorgana renk verebilir.

PAMUK YORGAN YIKAMA

Yorgana uygun makine ve program ayarlanır. Su ve derece belirlenmesi yapılır. İlk olarak deterjansız bir şekilde yıkama yapılır. Kirin çıkması için bu işlem uygun görülmektedir. Daha sonra bitkisel deterjanlar ile yıkama işlemi ardından durulama gerçekleştirilir.

Yorgan Çorlu yorgan yıkama ile daha temiz ve sağlıklı olacaktır. Yorganların cins ve özelliklerine göre ayrımı yapılır. Daha sonra toz alınır ve havalandırma işlemi yapılır. Yorgan üzerindeki leke var ise lekeler belirlenir. Leke durumuna göre tercih edilecek malzeme belirlenir.

Yorganların özelliğine göre ısı ayarlaması yapılır. Yıkanan yorganlar bol su ile durulanır ve makine de sıkma işlemi yapılır. İşlemlerden sonra kurutma odasın da beklemeye alınır. Kalite kontrol üzerinden geçtikten sonra paketleme işlemi yapılır ve yorgan teslim edilir.